Fransız devi DS otomotiv Türkiye’deki 4. Mağazasını Konsept Bornova Projemizde açıyor.

"Sağlık lüks değildir" mottosuyla yola çıkan DS Otomotiv çok yakında Türkiye'deki 4. mağazasını Konsept Bornova projemizde açıyor.

DS Automobiles, Groupe PSA'nın lüks otomotiv bölümüdür. DS, başlangıçta 2009 yılında Citroën'in premium bir alt markası tanıtılmış olup 2014'te bağımsız bir marka haline geldi. Markanın araçları, bazı ülkelerde Citroën bayilerinde satılırken birçok ülkede kendi bayilerinde satılmaktadır.

 

Fransız otomobil üreticisi Citroen başarılı bir stratejiyle tarihinin en parlak modellerinden birinin adı olan DS’i kullanarak bir alt seri yaratmış ve mevcut Citroen modellerinin platformları üzerinde ufak dokunuşlar yaparak geliştirdiği DS3, DS4 ve DS5 modelleriyle alışılmışın dışında bir çizgi yakalamıştı.

İlk modern DS modeli DS3’ün lansmanından bu yana 4 yılda tüm dünyada 500.000’den fazla DS satmayı başaran Citroen, şimdi DS’i bir alt model değil, ayrı bir marka olarak konumlandırma kararı aldı.

Citroen bir süredir Çin’de DS modelleri ayrı bayilerde satmaya başlamıştı. DS artık resmi olarak kendi başına bir otomobil markası olarak devam edecek hayatına. DS markasının lansmanı da, Divine Dadlı konsept modelle duyuruldu.

Bu konsept modelleri İzmir'de sadece Konsept Bornova'da görebileceksiniz.

 
Sohbeti Başlat
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?